Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013

Τι έκαναν οι "δανεικοί"

Αρχίζουν να παίρνουν τον χρόνο συμμετοχής, που αξίζουν οι δύο παίκτες του «Δικαιόπολις», που αγωνίζονται ως δανεικοί στην Α.Ε.Κ ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑΣ και ήταν από τους βασικούς πρωταγωνιστές, στην εκτός έδρας νίκη της τελευταίας, απέναντι στον Α.Σ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ στον αγώνα της τρίτης αγωνιστικής της κατηγορίας της Β ΕΚΑΣΚΕΜ, που διεξήχθη το Σάββατο, στο κλειστό γυμναστήριο «ΠΥΡΡΟΣ ΔΗΜΑΣ» του Λιτοχώρου Πιερίας.
Σ’ ένα πολύ αμφίρροπο παιχνίδι, που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, η νίκη έγειρε προς την ομάδα της Πέλλας, με σκορ 62-69, χάρη στην ψυχραιμία των δύο παικτών του Δικαιόπολις, που πέτυχαν καθοριστικούς πόντους (από τέσσερις έκαστος).