Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2014

Τα νέα του αγώνα Αριστοτέλης - Έδεσσα

Το πρώτο του παιχνίδι στον πρώτο όμιλο, στον οποίο συμμετέχει και η ομάδα των Γιαννιτσών, έκανε και ο Αριστοτέλης του Δ.Σ. Θεσσαλονίκης, που το Σάββατο 22-02-2014, υποδέχθηκε στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας την ομάδα του Δ.Σ. Έδεσσας, την οποία και νίκησε με 2-0. Το παιχνίδι ήταν ένας μονόλογος των γηπεδούχων, που στο πρώτο ημίχρονο όμως, τα βρήκαν σκούρα, καθώς οι φιλοξενούμενοι, που είχαν και αρκετές απουσίες, στάθηκαν πολύ καλά και με διπλή ζώνη άμυνας στο 1/3 του γηπέδου είχαν κλείσει όλους τους διαδρόμους, προς την εστία του Σταφίδα, αφήνοντας τους Θεσσαλονικείς να έχουν μια ανούσια κατοχή. Στο 35΄ όμως ο Νικολαϊδης, που ήταν από τους πιο δραστήριους παίκτες του Αριστοτέλη, ξεκλείδωσε το ματς για τους περσινούς πρωταθλητές και με ωραία κεφαλιά «έγραψε» το 1-0. Στην επανάληψη οι παίκτες της ομάδας της Έδεσσας, που έπαιζε χωρίς τον Πέτκο, που υπέστη ρήξη χιαστού, άρχισαν να κουράζονται και φαινόταν ότι δεν θ’ αργούσε να έλθει και το δεύτερο γκολ, το οποίο τελικά σημειώθηκε στο 70΄ περίπου με κοντινή προβολή του Τσατσιου. Το παιχνίδι έληξε λίγο νωρίτερα από το 90΄ καθώς κάποια σκληρά μαρκαρίσματα προς το τέλος, λίγο έλειψε να το τινάξουν στον αέρα και ο έμπειρος και καλός διαιτητής του αγώνα, φρόντισε να μην συμβεί κάτι παραπάνω!!