Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

Τα νέα από τον 5ο φιλικό αγώνα των Δικηγόρων Πέλλας με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Αραβησσού

Παρά τις πολλές απουσίες που είχε η Pellalaw United στο 5ο φιλικό τεστ για την περίοδο 2016-17, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, 20-1-2017, ο Coach CC έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα, για τους παίκτες που αγωνίσθηκαν. Πρώτον δεν υπάρχει περίπτωση να ξανακαθίσει κάτω από τα δοκάρια ο Patetsinez!!!!! Δεύτερον ο Kontakov μπορεί να χάνει είκοσι (20) ευκαιρίες σε κάθε αγώνα, αλλά ένα γκολ θα το βάλει! Τρίτον η ομάδα πετυχαίνει ένα γκολ ανά δέκα τελικές προσπάθειες.......... Τέταρτον o Hatzigoal, κόντρα σε όλα τα προγνωστικά, keepscoring!!!! Πέμπτον ο Kostiga μοιάζει με τον Maurinho σαν δύο σταγόνες νερό..
Για την ιστορία η Pellalaw United ηττήθηκε με σκορ 5-4, χάρη στα πέντε γκολ που δέχτηκε ο Patetsinez στο πρώτο ημίχρονο, με τα τέσσερα από αυτά ν’ αποτελούν ευγενική χορηγία του προς την γηπεδούχο ομάδα, ενώ για το πέμπτο η αναζήτηση ευθυνών βρίσκεται στο στάδιο της προκαταρτικής εξέτασης, με τον Enwsitic να βρίσκεται στο στόχαστρο του υπηρεσιακού τερματοφύλακα της ομάδας. Τα γκολ της ομάδας πέτυχαν οι Kontakov, Hatzigoal, Tsobic και ο φέρελπις Chris, ο οποίος στο β΄ ημίχρονο ως τερματοφύλακας έδειξε στον Patetsinez, πως μπορεί να μη δεχτεί γκολ, χωρίς να πιάσει ούτε μια φορά τη μπάλα με τα χέρια.