Σάββατο 19 Μαρτίου 2016

Τα νέα από την 39η προπόνηση της ποδοσφαιρικής ομάδας του Δικαιόπολι, για την περίοδο 2015-2016

Η παράδοση που θέλει τους παίκτες του Δικαιόπολι να μην συμμετέχουν στις προπονήσεις της ομάδας την εβδομάδα που προηγείται της εβδομάδας του αγώνα τηρήθηκε για μια ακόμη φορά κι έτσι στην 39η προπόνηση της ποδοσφαιρικής ομάδας, για την περίοδο 2015-16, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή, 18-3-2016 στο γήπεδο του Πενταπλατάνου, παραβρέθηκαν μόνο οι σταθερές αξίες. Το πρόγραμμα που εκπόνησε ο Coach CC περιείχε πολλές ασκήσεις με τη μπάλα, που είχαν ως βασικό σκοπό να εξασκήσουν την ευστοχία των παικτών στα σουτ και τις πάσες. Στο οικογενειακό διπλό οι «κόκκινοι» παρά τις ηρωικές προσπάθειες του Zidanis σε άμυνα και επίθεση, ηττήθηκαν τελικά με 2-1, χάρις σε ένα γκολ που επιτεύχθηκε μετά τη λήξη του παιχνιδιού, αλλά προσμετρήθηκε κανονικά για να μην πληρώσει ο Coach CC τη μερίδα που έταξε στον Angelinho για τα εύστοχα σουτ που είχε στις ασκήσεις με τα τελειώματα.