Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2013

Φασουλάδια 2012

Ο Δήμος Λαγκαδά και ο Σύνδεσμος Ελλήνων Βετεράνων Αθλητών Στίβου Θεσσαλονίκης την Κυριακή 10 Μαρτίου 2013 στα Λουτρά Λαγκαδά συνδιοργανώνουν:

1. Αγώνα Δρόμου 10250 μ., χωμάτινη διαδρομή, 10 στροφές των 1025 μ. έκαστος με ώρα εκκίνησης 10:15
2. Αγώνα Δρόμου 5125 μ, χωμάτινη διαδρομή, 5 στροφές των 1025 μ. έκαστος, με ώρα εκκίνησης 11:00

Οι εγγραφές των συμμετεχόντων δρομέων θα αρχίσουν στις 9:00 την ημέρα των αγώνων.

Η συγκεκριμένη διοργάνωση ονομάζεται ¨Φασουλάδια¨ και γίνεται με επιτυχία επί 20 και πλέον χρόνια. Στους τρεις πρώτους νικητές κάθε κατηγορίας, θα αποδοθεί δίπλωμα και μετάλλιο.

Οι κατηγορίες συμμετεχόντων είναι ανά 5ετία σύμφωνα με τους ισχύοντες κανονισμούς των βετεράνων αθλητών στίβου. Κατηγορία που οι συμμετέχοντες είναι κάτω των 4 ατόμων συγχωνεύεται με την αμέσως κατωτέρα.

Ο ΣΕΒΑΣΘ καλεί τους ενδιαφερόμενους δρομείς να επικοινωνήσουν με το τηλ. 6944 579820 για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία.

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΑΓΩΝΑ: Φασουλάδια
ΗΜΕΡΑ ΑΓΩΝΑ: Κυριακή 10 Μαρτίου 2013
ΩΡΕΣ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ: 10:15 π.μ. των 10250 και 11:00 π.μ των 5125
ΕΙΔΟΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ: Ανώμαλος δρόμος χωμάτινος 5125m και 10250 m
ΜΗΚΟΣ ΣΤΡΟΦΗΣ: 1.025 m
ΣΥΝΟΛΟ ΣΤΡΟΦΩΝ: 5 και 10
ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ: ΙΑΜΑΤΙΚΑ ΛΟΥΤΡΑ ΛΑΓΚΑΔΑ 19 km ΒΑ της Θεσσαλονίκης και 1 km ανατολικά του Λαγκαδά
ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ: 19 km