Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες. Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες

D.S.G. A.C.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΛΟΥΜΕΝΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ - ΔΙΚΑΙΟΠΟΛΙΣ

Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015

Τα νέα από τον 1ο επίσημο αγώνα της ποδοσφαιρικής ομάδας του Δικαιόπολη, για την περίοδο 2014-2015, με αντίπαλο την ομάδα του Δ.Σ. Λάρισας

Με το δεξί (πλέον το αριστερό είναι το καλό) ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στο 31ο Ποδοσφαιρικό Δικηγορικό Πρωτάθλημα, η ομάδα του Δ.Σ. Γιαννιτσών, καθώς το Σάββατο, 14-2-2015, ηττήθηκε με σκορ 1-2, από την αντίστοιχη ομάδα του Δ.Σ. Λάρισας, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Παραλίμνης.Για την ομάδα του Δικαιόπολη αυτή ήταν μια ήττα που ψαλίδισε τις ελπίδες της, για αγωνιστική διάκριση στο πρωτάθλημα, ενώ οι Θεσσαλοί επιβεβαίωσαν την αγωνιστική τους άνοδο κι έκαναν το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην τελική φάση. Η ομάδα της Λάρισας εκμεταλλεύτηκε τα νιάτα της και τα τρεξίματα των παικτών της, αλλά και την ατομική ποιότητα των επιθετικών της και κατάφερε να πάρει ένα διπλό που μπορεί ν’ αποδειχθεί πολύ σημαντικό για τη συνέχεια. Από την άλλη η ομάδα των Γιαννιτσών κράτησε στο 1ο ημίχρονο, έκλεισε τους χώρους, αλλά δέχτηκε γρήγορα το πρώτο γκολ στο β’ ημίχρονο και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού το δεύτερο και παρά την πίεση που άσκησε, το μόνο που κατάφερε να κάνει στη συνέχεια ήταν να μειώσει σε 1-2. Τα γκολ πέτυχαν Κατσιούλης και Κακαράντζας για τη Λάρισα και Δεσποτόπουλος για τα Γιαννιτσά.