Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες. Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες

D.S.G. A.C.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΛΟΥΜΕΝΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ - ΔΙΚΑΙΟΠΟΛΙΣ

Δευτέρα 14 Ιουλίου 2014

Τίτλοι τέλους για το 7ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Δικηγορικών Συλλόγων

Με πολύ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε από τις 9 μέχρι και τις 13 Ιουλίου 2014, στις εγκαταστάσεις του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας στον Πειραιά το 7ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Δικηγορικών Συλλόγων, με οικοδεσπότη τον Δ.Σ. Πειραιά, ο οποίος κατά κοινή ομολογία των συμμετεχόντων πραγματοποίησε ίσως την αρτιότερη διοργάνωση μέχρι τώρα στον θεσμό. Νικήτρια του τουρνουά και πρωταθλήτρια για το 2014 η ομάδα του Δ.Σ. Αθηνών, που κέρδισε σ’ ένα συναρπαστικό τελικό την ομάδα του Αριστοτέλη του Δ.Σ. Θεσσαλονίκης, με σκορ 77-68. Αναλυτικά η κατάταξη των ομάδων έχει ως εξής: