Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες. Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες

D.S.G. A.C.

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΘΛΟΥΜΕΝΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ - ΔΙΚΑΙΟΠΟΛΙΣ

Παρασκευή 8 Ιουλίου 2016

Τα νέα του 32ου ΠΠΠΔΣ

Μια μεγάλη έκπληξη είχαμε στους προημιτελικούς του 32ου ΠΠΠΔΣ, καθώς η ομάδα του Δ.Σ. Πάτρας έβγαλε εκτός διεκδίκησης του τίτλου τον περσινό φιναλιστ και προπέρσινο πρωταθλητή, ΑΡ.Μ.Α. με σκορ 3-2, πετυχαίνοντας γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Στις άλλες αναμετρήσεις τα φαβορί κέρδισαν εύκολα ή δύσκολα, με τον Αριστοτέλη να επικρατεί με 3-1 της διοργανώτριας Χαλκίδας σκοράροντας δύο γκολ στα τελευταία λεπτά και με τους Αθηναίους …. Νομοθέτες, Σόλωνα και Δράκοντα να επιβεβαιώνουν τον τίτλο του φαβορί και να επικρατούν επί των Τρικάλων και της Sui Generis με σκορ 4-1 και 3-0 αντίστοιχα.
Στους ημιτελικούς σήμερα διασταυρώνονται ο Δράκων με την Πάτρα και ο Σόλων με τον Αριστοτέλη.